باداباد-يك دنيا تشكر!

مطب خانم دکتر سهيلا سارباني داراي بورد تخصصي جراحي عمومي در روزهای شنبه تا سه شنبه  و از ساعت 5 الی 9 شب آماده پذیرش بیماران می باشد.


بادرود-خیابان امام خمینی-طبقه فوقانی داروخانه دکتر شايان(ساختمان خاتم الانبياء)-تلفن:03624395777


باداباد:از لطف ،حسن نظر و توجه خانم دکتر سارباني در دایر نمودن مطب در شهر بادرود متشکریم.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۱۲/۰۱ و ساعت |
باداباد-پرسش و پاسخ رو در رو!

آقايان محسن نوين بخت،حسين ميرزايي، حسين قربيان ،موسي بنايي و مقداد پرنيان آمادگي خود را براي مناظره رو در رو با ديگر كانديداهاي انتخابات شوراي شهر بادرود اعلام نمودند.

همچنان در انتظار اعلام آمادگي ديگر كانديداهاي انتخابات شوراي شهر بادرود هستيم!!!

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۶ و ساعت |
باداباد-پيشگيري بهتر از درمان است!


آقايان محترمي كه كمر همت و خدمت را بسته ايد تا براي شهر بادرود در شوراي شهر  فعاليت نماييد از جلسات برگزار شده كانديداها در منازل اين گونه به نظر مي رسد كه همه چيز آرام است بجز اينكه تعدادي از قول هاي عزيزان كه اميدواريم دروغ باشد از محدوده هاي اين شهر و شهرستان به دور است! اما توجه داشته باشيد:

اول:شورا نيستيد.

دوم:نماينده مجلس نيستيد.

سوم:رييس جمهور نيستيد.

چهارم:كانديداي انتخابات شورا هستيد.

پنجم:در بادرود هستيد.

ششم:پس فردا جوابگو هستيد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۱ و ساعت |
باداباد-شنبه يازدهم خردادماه  نود و دو

اعلام وضعيت قرمز براي دفن زباله هاي شهري بادرود
 
اجتماعی / شنبه 11 خرداد 1392
دفن نامناسب زباله هاي شهر بادرود در سه كيلومتري جاده ترانزيت باعث آلودگي ده هكتاري بيابان هاي اين شهر شد.
15:16
 

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با ابراز تاسف از دفن غير استاندارد زباله در خاك چال پسماند شهري بادرود گفت:دفن غير اصولي زباله باعث شده است بيش از ده هكتار از منابع طبيعي بادرود با مشكل زباله هاي غير بازيافتي دست و پنجه نرم كند و اين يعني وضعيت قرمز براي حافظان محيط زيست.
عبدالعظيم شكاري عامل اصلي پخش اين زباله ها را عدم شن ريزي به موقع بر روي زباله ها دانست و گفت:وزش بادهاي شديد كه در منطقه كويري بادرود روزانه و هفته اي مشاهده مي شود پخش زباله هاي سبك نظير پارچه و كيسه هاي نايلون ،پلاستيك ،بطري يكبار مصرف و كارتوپلاست ها را تسريع نموده است و امروز شاهد چنين خسارت بزرگي به بيابان هاي بادرود هستيم.
مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با اعلام اينكه اين انجمن تصميم به پاكسازي اين منطقه از زباله هاي غير بازيافتي نموده است گفت:از علاقه مندان و دوستداران طبيعت دعوت مي كنيم با ثبت نام در دفتر انجمن حافظان محيط زيست بادرود آمادگي خود را براي عمليات پاكسازي اعلام نمايند تا در اسرع وقت براي نجات طبيعت تلاش كنيم.
/ پایان خبر/

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۱ و ساعت |
باداباد-به كي بگيم!

بازهم جمعه ،بازهم فروش ماهي غير بهداشتي ارزان!!!

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۰ و ساعت |
باداباد-انجمن حافظان محيط زيست بادرود به نفس افتاد!

دفن نامناسب زباله هاي شهر بادرود در سه كيلومتري جاده ترانزيت باعث آلودگي ده هكتاري بيابان هاي اين شهر شد.

عبدالعظيم شكاري مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با ابراز تاسف از دفن غير استاندارد زباله در خاك چال پسماند شهري بادرود گفت:دفن غير اصولي زباله باعث شده است بيش از ده هكتار از منابع طبيعي بادرود با مشكل زباله هاي غير بازيافتي دست و پنجه نرم كند و اين يعني وضعيت قرمز براي حافظان محيط زيست.

وي عامل اصلي پخش اين زباله ها را عدم شن ريزي به موقع بر روي زباله ها دانست و گفت:وزش بادهاي شديد كه در منطقه كويري بادرود روزانه و هفته اي مشاهده مي شود پخش زباله هاي سبك نظير پارچه و كيسه هاي نايلون ،پلاستيك ،بطري يكبار مصرف و كارتوپلاست ها را تسريع نموده است و امروز شاهد چنين خسارت بزرگي به بيابان هاي بادرود هستيم.

 مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با اعلام اينكه اين انجمن تصميم به پاكسازي اين منطقه از زباله هاي غير بازيافتي نموده است گفت:از علاقمندان و دوستداران طبيعت دعوت مي كنيم با ثبت نام در دفتر انجمن حافظان محيط زيست بادرود آمادگي خود را براي عمليات پاكسازي اعلام نمايند تا در اسرع وقت براي نجات طبيعت تلاش كنيم.+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۰ و ساعت |

باداباد-تا شصت سال فرسخ ها فاصله است!

پروسه ميدان غدير بادرود در پايان سال 1391 به علت ورود مسافران فراوان به بادرود بازگشايي شد و بعد از يك وقفه شصت روزه زيبا سازي اين پروژه از سر گرفته شد.

پروژه نصب قرنيز بتوني پيش ساخته اين پل از خرداد ماه آغاز شده است و در ادامه ديوارهاي خروجي اين پل به زودي ساخته خواهد شد.نبود علائم راهنمايي و رانندگي در مدت بازگشايي باعث سرگرداني صدها خودرو مسافر و زائر در اين ميدان شد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۱۰ و ساعت |
باداباد-مهندسي ديگر هم رفت!

مهندس ابراهيم اشتري كانديداي شوراي شهر بادرود امروز با اعلام انصراف از ادامه رقابت ،ميدان را براي جدال ديگران آزاد نمود.


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۵ و ساعت |
باداباد-كانديداي رياست جمهوري!

ستاد مردمي مجازي حاميان دكتر جليلي در شهر بادرود آغاز به كار كرد.علاقمندان مي توانند جهت اطلاع از فعاليت اين ستاد به آدرس زير مراجعه فرمايند:

http://badroodjalili.blogfa.com

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۳ و ساعت |
باداباد-ماهي و ماهيان!

چند وقتي است كه فروش ماهي با خودروهاي غير سردخانه اي در شهر بادرود آغاز شده است و جالب تر آنكه از ظهر پنچ شنبه تا شامگاه جمعه فروشندگان ماهي  بيشتر به چشم مي خورد.البته ماهي فروش ها شايد به اين نتجه رسيده اند كه در اين مدت واحدهاي نظارتي در خواب هستند و اگر بيداري هم باشد با كاهش قيمتي به خواب مي روند! هرچند كه امروز بساط ماهي فروش در روبروي بانك كشاورزي با اخطار مامور بهداشت برچيده شد اما چرا راه كاري درست براي فروش ماهي در شهر تاكنون ايجاد نشده است؟

يكي از شهروندان مي گويد ماهي به عنوان ماده غذايي كه سريع فاسد مي شود را بايد به شكل صحيح به فروش برسانند و ديگر شهروندي مي گويد:توان خريد ماهي گران را در مغازه ها نداريم و اين درس عبرتي است تا ديگر مغازه ها هم به نوعي با آوردن ماهي تازه و ارزان مشتريان را از خدمات خود بهره مند نمايند.

فروش ماهي نرم با خودرهاي بدون سردخانه اي نظير پيكان بار،نيسان،مزدا و خاور در مسير خيابان امام ،سه راه مركز شهر،ميدان معلم،ميدان امام خميني و ميدان امام حسين بارها اتفاق افتاده است و هر بار با درگيري هاي نيروهاي غير مربوط پايان يافته است و اين نيازمند راهي است براي فروش اين ماده پروتئيني!!!

سوال:

مردم ماهي را از ماشين ها بخرند يا نه؟

مغازه داران چه زماني ماهي به قيمت خودروهاي ماهي فروش به فروش خواهند رساند؟

آيا مي شود بازار روز ميوه و سبزي و پروتئين را در شهر ايجاد نمود؟


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۳ و ساعت |
باداباد-يك شنبه بيست و نهم ارديبهشت ماه نود و دو

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۱ و ساعت |
باداباد-سه شنبه سي و يكم ارديبهشت ماه نود و دو


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۱ و ساعت |

باداباد-شناخت رييس جهور!

مختصری از سال ها....

در ادامه مطلب بخوانید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۳/۰۱ و ساعت |
باداباد-آب در كوزه و ما گرد جهان مي گرديم!

كاريكاتوريست اول بايد خبرنگار باشد|گفت‌و‌گو با محمد‌علي رجبي

گفت‌و‌گو با محمد‌علي رجبي|قسمت اول


روز‌كارتون|شاهين كلانتري|ركورددار كسب جايزه اول بخش كاريكاتور جشنواره مطبوعات و خبرگزاريها و كسب مجدد اين عنوان براي هشتمين بار در جشنواره مطبوعات امسال كسي نيست جز محمد علي رجبي و همين موضوع بهانه خوبي بود براي گفتوگو با اين هنرمند. وي متولد سال1353 است و از سال 1377 در عرصه كاريكاتور و مطبوعات حضور دارد. همكاري با نشريات و پايگاههايي چون ايران ديلي، جوان، الوفاق، كشيده، فارس و روزكارتون بخشي از سوابق كاري او است.  قدرت قلم بالاي رجبي به همراه ايدههاي ناب و طنز از او كارتونيستي تمام عيار ساخته است.  گفتوگوي ما با وي در يك بعد از ظهر سرد اواسط اسفند ماه سال گذشته انجام شد. بيشك خواندن سخنان رجبي به دليل ديدگاههاي حرفهاي و شوخطبعي خاصش خالي از لطف نيست.

 

چه شد كه محمدعلي رجبي كاريكاتوريست شد؟ جرقه اوليهاش چگونه خورد؟

علاقه به كاريكاتور ذاتاً از كودكي در من وجود داشت. مرحوم پدرم روحيه جالبي داشت و در برخوردهاي عمومياش بسيار طناز وفيالبداههگو بود و فكر ميكنم مقداري اين روحيه را از ايشان به ارث بردهام.

اولين كارهايم مربوط به هفت هشت سالگيام است. سال 60، 61 برادرم در جبهه بود و در نامهاي كه خانواده به مناسبت عيد برايش نوشته بودند خواسته بودند تا من هم هفتسين بكشم، هفت سيني كشيدم كه بعضيهايشان بيادبي است و نميشود گفت! سنگ، سيني و سماور داشت و دو سه تا هم با گويش محلي اولش سين بود و كشيدم و فرستادم. يا مثلاً در دوره ابتدايي در روزنامه ديواري مدرسه يك ستون كاريكاتور داشتند كه من به مناسبتهاي مختلف و اتفاقات آن روزها كاريكاتور شاه، صدام و... را ميكشيدم. كارهاي سادهاي بودند، در حد سن و سال خودم.

در دوره دانشجويي هم جسته و گريخته كار ميكردم و كاريكاتور چهره اطرافيانم را ميكشيدم. بعد از فارغالتحصيلي و خدمت سربازي هم كم و بيش كار ميكردم و با ليسانس نقاشياي كه گرفته بودم، اتودها و طراحيهاي دم دستي من اغلب كاراكترهاي كارتوني بود. تا اينكه در همان زمان مرحوم داود شادلو كارهايم را ديد و پرسيد: «چرا با روزنامهها كار نميكني؟» جواب دادم:«پيش نيامده است، دنبالش هم نبودهام.» يكي دو بار صحبت كرديم و گفت:«ميخواهي كار كني؟» گفتم: «اگر بدون سابقه كار مطبوعاتي و بر اساس نمونه كار قبول كنند، بدم نميآيد.» مرا به روزنامه «Iran Daily» معرفي كرد. دو هفتهاي هم كار بردم. زماني بود كه ديپلماتهاي ايراني را در افغانستان به شهادت رساندند. ابتداي كار، كارم سخت بود و اينكه بتواني خبري پيدا كني كه قابليت تصويري داشته باشد و بتواني از آن كاريكاتور در بياوري، براي كسي كه تازه كارش را شروع كرده، سخت است. آن روزها هم بيشتر تيترها جنگ قدرت طالبان بود و اين اتفاق (شهادت ديپلماتها) كه افتاده بود با من صحبت كردند و گفتند ما هميشه بايد دو سه كار آماده داشته باشيم كه جاي مانور داشته باشيم. مبلغ بسيار كمي هم به عنوان حقالزحمه تعيين كردند و گفتند براي هر كاري ميتوانيم 2 هزار تومان بدهيم. آن روزها حقوق يك ليسانس در خدمت سربازي 14 هزار تومان بود. من هم داشتم ازدواج ميكردم و اين برايم كمك خرج حساب ميشد. پذيرفتم و با اين مبلغ شروع كردم. براي دو هفته كار كردم و 80 درصد موضوعاتم هم طالبان بود. كار را روي كاغذهاي اشتنباخ و فابريانو با آب رنگ و رواننويس كار ميكردم. ميبردم، ميديدند و تأييد ميكردند، ولي در روزنامه چاپ نميشد. اما بالاخره پس از چاپ يكي از كارهاي ويژهام، در صفحه آخر يك ستون ثابت برايم گذاشتند و از آن موقع كارهايم چاپ شدند.

همچنان در «Iran Daily» هستيد؟

كاريكاتوريست ثابت «Iran Daily» هستم كه از اواخر سال 77 كارم را شروع كردم و تا حالا ادامه دارد.

اين يك ركورد هم هست!

در يك دوره چراغ خاموش حركت ميكردم در همان زمان همكاري پراكنده با چند نشريه داخلي و خارجي و سه نشريه عربي زبان (الشهيد ـ الاحداث ـ لواء الصدر)متعلق به معارضين عراقي مستقر در ايران در دوره حكومت صدام داشتم كه با سقوط صدام و بازگشت ايشان به عراق اين همكاري قطع شد ولي كارهاي كاريكاتوريستهاي مطرح كشور را در دورههاي مختلف چه در دوره اصلاحات و چه بعد از آن دنبال ميكردم. مثلاً كارهاي آقاي بيژني را دنبال ميكردم. بيژني در دورهاي در كيهان ستون ثابت داشت و تنها كارتونيست مطبوعاتي بود كه آثارش در آندوره به لحاظ فكري مخالف اصلاحات بود، اما روزنامههاي زنجيرهاي و اصلاحاتيها در زمينه كاريكاتور بيشتر فعال بودند و من هم كارهايشان را هم به لحاظ آموزشي و هم به لحاظ مقايسه سطح كارم دنبال ميكردم و فكر ميكنم تنها كسي بودم كه براي چندين سال متوالي در مطبوعات كار داشتم و براي اينكه به ستون روزنامه برسم، حتي مسافرتهايم هم هميشه كوتاه بود.

گاهي اوقات با استفاده از يك اتفاق فيزيكي ميتوانيد يك پيام سياسي را برسانيد، مثل رابطه منطقياي كه آدم از كشيدن يك طناب يا بستن يك مهره انتظار دارد، ميتوانيد اين جابهجاييها را در يك اتفاق يا خبر سياسي بگذاريد و نتيجه هم بگيريد.

به عنوان يك كاريكاتوريست مطبوعاتي كه الان 15 سال است داريد مستمر كار ميكنيد، به نظر شما يك كاريكاتوريست مطبوعاتي چقدر بايد اهل مطالعه باشد؟ چقدر بايد سواد خبري داشته باشد؟ آيا لازم است يك كاريكاتوريست بهخوبي در جريان اخبار قرار بگيرد؟

قطعاً در درجه اول بايد شمّ خبرنگاري داشته باشد و به لحاظ اعتقادي و روحيات هم بايد به پيگيري اخبار علاقه داشته باشد. يك وقت خبرهاي روز داريم و يك وقت اخباري كه درجه دو حساب ميشوند يا درجه سه و چهار كه موضوعات سطح پايين اجتماعي هستند. به لحاظ مخاطبشناسي هم يك وقت كاري به لحاظ رسانهاي تيتر يك ميشود، ولي چندان دغدغه مردم نيست. اينها را بايد كشف كنيم و آگاه باشيم. مثلاً قرار بود دو هفته بعد اجلاس مهمي تشكيل شود. بايد پيگيري كنيد كه چه كساني ميآيند و چه كساني نميآيند؟ چه كساني براي برگزاري اين اجلاس كارشكني ميكنند؟ مثلاً اگر اين اجلاس برگزار شود، عوامل موفقيت آن چه چيزهايي هستند؟ و عوامل موفقيت آن كدامند. تمام اين زوايا را بايد نگاه كنيم.

همين باعث ميشود كه از دو هفته قبل طرح بزني تا بعد كه اجلاس به پايان ميرسد و نتيجهاش انعكاس پيدا ميكند، بتواني براي آن هم كار بزني. يعني اگر اين علاقه و پيگيري خبري نباشد، مطمئناً نميتوانيد كار مطبوعاتي مناسب توليد كنيد.

آيا احساس ميكنيد اين تداوم و هر روز كار كردن باعث شده است كه قدرت قلمتان بالا برود؟

در طراحي كه كار بيشتر، قدرت دست و قلم مو را بالا ميبرد، سوژهيابي هم راحتتر و آسانتر ميشود. چون درگير كار هستم، هميشه كارهايم را با كارهاي مطرح مقايسه ميكنم و شايد نقطه قوتهاي كارم را نميبينم. در كارهايي كه ميبينم سعي ميكنم نقطه ضعفهايم را ببينم و فرقي هم نميكند وسيلهتان دستي باشد يا ديجيتال، منتها براي قويتر شدن در سوژهيابي يا نگاه به موضوعات، بايد آثار زيادي را ديد. در دورهاي كه كارم را شروع كردم، اينترنت به آن صورت رواج نداشت و دسترسي راحت به همه كارهاي خوب خارجي ممكن نبود و فقط كارهاي چاپشده در كتابها و نشريات را ميشد ديد. الگوي كار بسياري از همكاران شايد نشريات طنزي چون كيهان كاريكاتور و گلآقا بود و آثار روز مطبوعات خارجي را هم گاهي از كانالهايي كه به دستم ميرسيد مطالعه ميكردم. ممكن است آدم در كار از تكنيكي خوشش بيايد و فكر كند به تكنيك و سبك مورد علاقهاش نزديكتر است. شايد هم يكي دو مورد به لحاظ اجرايي كپي كند ـ نه سوژهدزدي، بلكه فقط اجراييـ چون با آن تكنيك، بيشتر حال ميكند و تلاش ميكند خود را به سطح آن برساند. نكته دوم آشنايي با ادبيات، ضربالمثلهاي ايران و جهان، اصطلاحات و جملات ايهامداري است كه پيام را با كنايه ميرسانند. يكي از كتابهايي كه استاد حبيبالله صادقي (نقاش و كاريكاتوريست)به من توصيه كردند كه بخوانم، كتاب «امثال و حكم» دهخدا بود. خودم هم به خواندن ضربالمثلها و پيدا كردن ريشه آنها علاقه داشتم و اينكه ريشه فلان ضربالمثل از كجاست و براي رساندن چه پيامي قابل استفاده است. مطالعه اينگونه كتابها خيلي به سوژهيابي كمك ميكند.

گاهي اوقات با استفاده از يك اتفاق فيزيكي ميتوانيد يك پيام سياسي را برسانيد، مثل رابطه منطقياي كه آدم از كشيدن يك طناب يا بستن يك مهره انتظار دارد، ميتوانيد اين جابهجاييها را در يك اتفاق يا خبر سياسي بگذاريد و نتيجه هم بگيريد.

به مرور در ذهن كسي كه كار ميكند يك آرشيو حجيمي از سمبلهاي تصويري تشكيل ميشود و ايدهها خود را در هر خبر نشان ميدهند.

خيليها كاريكاتور را يك هنر خبري، سياسي و جدي ميدانند. به نظر شما يك كاريكاتور چقدر بايد مخاطب را بخنداند؟ طنز و لبخند به لب مخاطب آوردن چقدر مهم است؟

به نظر من، خنده به معناي قلقلك دادن وظيفه كاريكاتور نيست. كاريكاتور بهخصوص وقتي وارد مطبوعات ميشود و وابستگي خبري پيدا ميكند، ميخواهد نكات پنهاني را نشان بدهد. گاهي وقت گذاشتن براي خواندن يك مقاله براي افراد راحت نيست و شما ميتوانيد پيام آن مقاله را در يك كاريكاتور منتقل كنيد يا حتي كاريكاتوريست ميتواند تحليلي را با چاشني طنز نشان بدهد و قطعاً نتيجهاش اين نيست كه با ديدن آن بخنديد. ممكن است نتيجهاش نيشخند يا پوزخندي كه محتواي آن خبر را به سخره ميگيرد باشد، ولي خنداندن از نوع قلقلك دادن و جوك گفتن نيست.

من معتقدم اگر قرار است در كاري وارد بشوي، يك قسمت از آن را بگير و تا آخرش برو. از اين شاخه به آن شاخه نپر. من با توجه به علايقي كه داشتم، كاريكاتور مطبوعاتي را انتخاب كردم. اگر اين وقت را براي كاريكاتور نمايشگاهي ميگذاشتم، شايد نتيجه ميگرفتم.

جز كاريكاتور به هنرهاي ديگري هم علاقه داريد و به آنها پرداختهايد؟

به صورت كلاسيك نه، ولي بعضي از سازهاي موسيقي را به صورت گوشي و نه كلاسيك، كار كردهام يا مثلاً خوشنويسي و عكاسي خبري را هم دوست دارم.

يك كاريكاتوريست چقدر بايد كامل باشد و از هنرهاي ديگر شناخت داشته باشد. اصلاً لازم است كه يك كاريكاتوريست گرافيك و طراحي بداند؟ آيا اين دو مستقيماً به كاريكاتور مرتبط هستند؟ حالا در كنار اينها يك كاريكاتوريست با هنرهايي مثل سينما، هنرهاي حجمي و تجسمي و هنرهاي ديگر بايد آشنايي داشته باشد يا بدون آشنايي با اين هنرها هم ميشود كاريكاتور كشيد؟

طراحي، اصول و مباني هنرهاي تجسمي اعم از رنگ و تركيببندي و (Contrast) لازمه كار است، يعني پايه كار با اينهاست. بعد بحث اغراق كردن است كه در چهره اغراق شكلي و فرمي است و در موضوع، اغراق در محتواست. در اين مورد ممكن است با خطوط بسيار ساده كاري را بكشيد كه قدرت طراحي زيادي در آن نباشد، ولي پيام آن قوي است. اگر كاريكاتوريست نسبت به هنرهاي ديگر اشراف اطلاعاتي داشته باشد، در كارش به او كمك ميكند، يعني مثلاً آقاي بيژني براي اينكه يك دوره مطالعاتي دانشگاه امام صادق(ع) را داشته و فلسفه و الهيات خوانده است، وقتي به كارهايش نگاه ميكني، كارهايش عميق و متفكرانه است، يعني سواي شكل، موضوع و مطالبي كه كار ميكند، كارهايش سطحي نيستند، به همين دليل مطالعاتش خيلي به او كمك كرده است.

بنابراين اگر در هر رشتهاي اشراف اطلاعاتي داشته باشيد، كمك ميكند كه كارهاي بهتري را ارائه بدهيد.

چرا تا به حال نسبت به كاريكاتور بدون شرح و نمايشگاهي بيتفاوت بودهايد؟ آيا براي جايزههايي كه ميگذارند يا فضاهايي كه ايجاد ميكنند، وسوسه نشدهايد كه به سمت كاريكاتور نمايشگاهي برويد؟

من معتقدم اگر قرار است در كاري وارد بشوي، يك قسمت از آن را بگير و تا آخرش برو. از اين شاخه به آن شاخه نپر. من با توجه به علايقي كه داشتم، كاريكاتور مطبوعاتي را انتخاب كردم. اگر اين وقت را براي كاريكاتور نمايشگاهي ميگذاشتم، شايد نتيجه ميگرفتم. زمانبر است. دوست داشتم كاري كه ميكشم پيام داشته باشد. با توجه به علايق و اعتقاداتم ممكن است اين پيام، يك پيام اجتماعيـ سياسي باشد كه جايي در نمايشگاهها ندارد. ممكن است سالانه نمايشگاهي برگزار شود و مخاطب آن هم مخاطب خاصي باشد و فقط عدهاي كاريكاتوريست بروند و ببينند و ارتباط چنداني با مخاطب برقرار نكند. اين شد كه من كاريكاتور مطبوعاتي را انتخاب كردم. 

ادامه دارد...

از آثار محمد علي رجبياز آثار محمد علي رجبي
از آثار محمد علي رجبي
از آثار محمد علي رجبياز آثار محمد علي رجبي

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۳۱ و ساعت |
باداباد-هنر هنرمندان كمدي!

موسسه فرهنگي هنري باربد بادرود كمدي دزدان كاهدون را به مدت ده شب در تالار فرهنگ و هنر بادرود نمايش مي دهد.


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۳۱ و ساعت |
باداباد-ببينيم و تعريف كنيم!

رحمت الله صفاييان بعد از يك وقفه طولاني در بادرود با حضور در كوچه هاي خاطرات خود خبر از اقدامي نيكوكارانه را براي مردم شهر بادرود داد.وي با ابراز تاسف از عدم ايجاد مراكز مورد نظر خود نظير خانه جوان،كتابخانه،هتل،كلينيك هاي تخصصي،اتاق عمل،كارخانه،دروازه شهر و...از احداث آرامستان جديد در جوار آستان مقدس آقا علي عباس(ع) و شاهزاده محمد(ع) خبر داد.

وي با اشاره به نزديك بودن زمان كلنگ زني اين طرح گفت:آرامستان بادرود را با كليه امكانات مورد نياز در مدت يكسال خواهم ساخت و در اختيار مردم و آستان مقدس قرار مي دهم.

صفاييان ميزان اعتبار براي احداث قبرستان را بيست ميليارد ريال ذكر كرد و گفت:اميدوارم بتوانم براي مردم شهر خدمتي نموده باشم.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۳۱ و ساعت |
باداباد-خطر از بيخ گوش گذشت!

در ساعت چهارده و ده دقيقه امروز خودرو پژو 405 در خروجي جاده نطنز به بادرود واژگون شد .خودرو داراي شش سرنشين سرباز وظيفه بودند  كه آسيب جدي نديدند و بعد از حضور نيروي 115 با مداواي سرپايي به منزل باز گشتند.

هر چند سرعت زياد موجب عدم كنترل خودرو در لحظات اوليه شد اما به خير گذشت كه در دره سقوط نكرد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۲۹ و ساعت |

دستگيري سارقان چوب هاي جنگل كوير بادرود

 

اجتماعی / شنبه 28 ارديبهشت 1392

با تماس مردمي به نهادهاي حفاظت محيط زيست بادرود مبني بر برداشت غير اصولي درختان كوير با همكاري اداره منابع طبيعي ،انجمن حافظان محيط زيست بادرود و نيروي انتظامي سارقان چوب هاي درختان كوير دستگير شدند.

13:23

 

http://www.yjc-isf.ir/%7Eimages/logo_120x90.jpg

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران در تاغ زارهاي شمال شرقي قلعه گوشه بادرود بيست و پنج درخت كهنسال تاغ بريده شدند و بيش از سه تن درخت سبز را از تنه قطع نمودند كه با هوشياري دوست داران طبيعت خودروهاي خاور و نيسان سارقان چوب در كوير توقيف شد.
عبدالعظيم شكاري مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با تقدير از همكاري نيروي انتظامي و كاركنان اداره منابع طبيعي نطنز خواستار پيگيري قضايي براي سود جويان منابع طبيعي كوير شد .
همچنين با تلاش ماموران نيروي انتظامي در ساعت دوازده شب چهارشنبه خودرو نيسان ديگري كه با حمل چوب هاي جنگل در منطقه حسن آباد(شل آباد)متواري شده بود متوقف شد .
/ پایان خبر/


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۲۸ و ساعت |

باداباد-رويش گل هاي نادري!

يك ميليون درخت انار در بادرود به گل نشستند.همزمان با آغاز فصل رويش گل هاي بهاري درختان انار نيز با گل هاي گلبهي انار ، درخت هاي خود را تزيين كردند.

گل هاي انار يكي از ماندگار ترين گل هاي درختان ميوه مي باشد كه از ابتداي ارديبهشت ماه روييده و بعد از هشت ماه نگهداري به ميوه انار تبديل مي شود .در فصل رويش گل هاي انار هر ساله تعداد زيادي مسافر،گردشگر و علاقمندان طبيعت براي ديدن گل هاي درخت انار به بادرود سفر مي كنند تا از لذت تماشاي گل هاي ياقوت نادري بادرود بي نصيب نباشند.

گل  انار علاوه بر كاربرد صنعتي در فن آوري رنگ هاي طبيعي به عنوان يك گياه دارويي نيز از آن استفاده مي شود كه مي توان به تجويز جوشانده و دم كرده اين گل براي درمان اسهال مزمن و دم كرده گل انار را بصورت غرغره براي از بين بردن زخمهاي دهان ياد آور شد.

گل انار نر كه به آن گلنار مي گويند داراي فوايد فراواني است كه مي توان به مقوى، قابض، خشک‏ کننده، رفع اسهال‏هاى مزمن و صفراوى، جلوگیرى از خونریزى رحم، کم‏ک كننده قند ادرار، تصفیه خون اشاره كرد كه به صورت آب دم‏کرده از آن استفاده مي كنند و قرقره آب دم کرده آن جهت التیام زخم و جوش‏هاى دهان، جلوگیرى از خونریزى گلو و بن دندان، التیام زخم‏هاى گرم داخل دهان كاربرد فراوان دارد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۱۵ و ساعت |
باداباد- واحد امداد و آموزش جمعیت هلال !

واحد امداد و آموزش جمعیت هلال احمر بادرود از بین علاقمندان به شرکت در دوره های امدادی و عضویت در تیم های امداد و کمکهای اولیه ویژه برادران ( سیلاب ، جاده ، کویر نوردی ) و ویژه خواهران ( امداد توانا ، امداد شهری و .... ) ثبت نام بعمل می آورد . 

کلاسهای ثبت نامی :

امداد و کمکهای اولیه 35 ساعته

مهارتهای داوطلبی  40 ساعته

عمومی امداد  80 ساعته 

عمومی نجات   80 ساعته

تخصصی آوار ، سیلاب ، حوادث جاده ای ، NBC ، حمایت روانی ، ارتفاع و فضای معلق ، کوهستان و کولاک و مه

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام همه روزه ساعات اداری به جمعیت هلال احمر بادرود مراجعه نمایند و جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن 2622  434  0362 تماس حاصل فرمایند .

                                                                          

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۱۳ و ساعت |
باداباد-يازدهم ارديبهشت ماه نود و دو


برداشت نوبرانه گوجه سبز در 20 هکتار از باغات بادرود
9202110000کد خبر

landscape

ابراهیم ماهیان گزارش می دهد:مدیر جهاد کشاورزی بادرود از برداشت نوبرانه گوجه سبز در سطح 20 هکتار از باغات این شهر خبر داد.

احمد مختاریان‌پور از برداشت نوبرانه گوجه سبز در سطح 20 هکتار از باغات بادرود خبر داد و افزود: عملکرد این محصول در هر هکتار 20 تن بوده و پیش‌‌بینی می‌شود میزان 400 تن گوجه سبز از باغات منطقه برداشت شود.

 

وی اظهار کرد: مصرف گوجه سبز برای درمان تومورها، بیماری نقرس، رماتیسم، تصلب شرائین و درمان کشنده انگل‌های معده و برای کودکان در حال رشد بسیار مفید و موثر است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بادرود در ادامه به برداشت کاهو از سطح 25 هکتار از مزارع بخش بادرود نیز اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار، میزان 35 تن محصول کاهو برداشت شود.

 

وی گفت: در زمان برداشت کاهو برای حدود 200 نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

 مختاریان‌پور افزود: هر ساله در دو نوبت این محصول کشت می‌شود که بار اول در مرداد ماه و بار دوم در آبان ماه کشت و در ماه های آذر و اردیبهشت برداشت می‌شود.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۱۱ و ساعت |
باداباد-بادابادنامه شوراي چهارم ،صفحه دهم

شعر رسيده شورا

من اگر شورا شوم غوغا کنم            من تمام شهر را زیبا کنم

شهرداری را کنم من زیر و رو             شهرداری خوب را پیدا کنم

هرکه بهر شهر کم کاری کند              در میان جمع او رسوا کنم

گر که باشد ریگ در کفش کسی        بی محابا کار او افشا کنم

گرچه باشد دور شهر ما کویر            من اگر شورا شوم، دریا کنم

من نمیگیرم عوارض از فقیر            خرج ماموریت شورا کنم

کوچه های شهر را زیبا و پاک         چاله های کوچه را امحا کنم

مترو را می آورم، تاکسی چرا        شهر را من اسوه در دنیا کنم

پارکها را میکنم سبز و قشنگ         لاک پشتی نه، که برق آسا کنم

از برای سالمندان خانه ای             گوشه ای از شهر من برپا کنم

زن بگیرم من برای هر عذب              توی هر خانه بساطی پا کنم

پارکهای ویژه بهر بانوان                     وامهای ویژه هم اهدا کنم

سقف می سازم برای کوچه ها       مردمان را صاحب ویلا کنم

مینویسم قولهایم را سپس             زیر آن با دست خود امضا کنم

چهار سال بعد من با افتخار           قولهای خویش را حاشا کنم

 كوير


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۹ و ساعت |

باداباد-يا حسين(ع)

ستاد بازسازی عتبات عالیات بادرود با همکاری ستاد استان در نطر دارد تعدادی از افراد متخصص و مجرب در حرفه کاشی کاری , سنگ کاری   و جوشکاری و بنایی  را جهت انجام کاری ساختمانی به مدت 35 الی 45 روز در حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) به کار گیرد .

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام  به آقای علیرضا صولتیان مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات بادرود واقع در صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیاء مراجعه نمایند . تلفن تماس :03624348999
+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۶ و ساعت |
باداباد

نماز جمعه:تحصيل ادب و اخلاق

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۶ و ساعت |
باداباد-سیاسیون و مذهبیون فرمانداری می خواهند!

امام جمعه شهر بادرود حجت الاسلام و المسلمین علیرضا قاسمی تقاضای خود را از رییس جمهوری ایجاد فرمانداری بادرود اعلام کرد و مردم محروم کویر را لایق داشتن فرمانداری دانست وتلاش همه جانبه خود را برای ایجاد فرمانداری بادرود اعلام نمود.حرفی که سال هاست در درون پنهان بود و امروز علنی شد به امید اینکه روزی بشود.....

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۴ و ساعت |

باداباد-به پايان انتظار نزديك شديم!

*عكس:نصرالله شهنازي

تالار فرهنگ و هنر شهر بادرود با حضور دكتر سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي،نماينده مجلس،فرماندار ،امام جمعه و بخشدار و مسوولين محلي افتتاح شد.تالار فرهنگ و هنر شهر بادرود در زمینی به مساحت 1000 متر و با زیر بنای 1500 متر در سه طبقه شامل سالن آمفي تئاتر، كلاس هاي آموزشی  و هنری   و دو واحد سوئیت ساخته شده است  که  از سال 1360 عملیات احداث آن توسط پیمانکاران  آغاز گردید و بعد از  32 سال  وبا اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد ریال ساخته وبه بهره برداری رسید .

تالار فرهنگ و هنر در آخرين لحظات تغيير نام داد و به نام مجتمع فرهنگي و هنري بادرود نام گرفت و در روز افتتاح مبلغ دو ميليارد و پانصد ميليون ريال جهت تكميل و تجهيز واحد سمعي و بصري به آن اختصاص يافت.


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۴ و ساعت |
باداباد-بادابادنامه شوراي چهارم،صفحه هفتم!

از چالش هاي بزرگ افراد شوراي شهر پرسش هاي فراوان شهروندان است كه خواهان جواب صادقانه هستند!

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت |
باداباد-بازهم جوانان!

موسي بنايي دانش آموخته حقوق ثبتي نامزدي خود را براي انتخابات چهارمين دوره  شوراي اسلامي شهر بادرود اعلام كرد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت |

باداباد-چهارشنبه بيست و هشتم فروردين ماه نود و دو

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۳۱ و ساعت |

باداباد-اميد به روز هاي آخر!

باداباد نامه شوراي چهارم،صفحه چهارم

هرچند در روزهاي آخر ثبت نام شوراي چهارم شايد شلوغ شود ولي تا پايان روز جمعه همچنان در وضعيت زرد به سر  برده ايم و همچنان منتظر حضور افراد بيشتر در انتخابات شوراي شهر بادرود هستيم.

شوراي شهر نيازمند يك نفس و روح تازه مي باشد كه شايد با اين وضعيت مردم به چند نفسي و هواي كهنه شوراي سابق بسنده كنند، حضور افراد شايع شده در شهر و در وبلاگ ها همچنان در پستوي شايعه به سر مي برد و براي دست يافتن به يك شوراي قوي و برون رفت از بحران همچنان به چهل و هشت ساعت آينده اميد داريم.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۳۱ و ساعت |
نماز جمعه

خود سازي خود از درون

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۳۰ و ساعت |
باداباد-وزير تنها راه حل روشنايي!

ورودي بادرود در اتوبان كاشان اصفهان از پنج سال پيش تاكنون در شرايط وجود جنگ تحميلي بسر مي برد و چراغ هاي هميشه خاموش آن معماي حل نشدني است!چندين سال است كه خاموش بودن چراغ هاي اين مكان مورد سوال است و تاكنون هيچ جواب منطقي از مسوولين شهر، بخش ، شهرستان و استان دريافت نكرده ايم كه اين چراغ ها چرا خاموش است؟

طبق تماس تلفني يكي از شهروندان در ساعت ده امشب به محل مورد نظر رفتيم و با كمال تاسف فقط در باند خروجي تعداد چهارده چراغ روشن بودند و الباقي داستان حكايت از خاموشي يك هزار و هشتصد روز گذشته بود.حالا كه كسي مسووليت اين خاموشي را بر عهده نمي گيرد اميدواريم وزير نيرو بتواند معماي پنج ساله خاموشي چراغ هاي ورودي بادرود از اتوبان را حل كند.

باداباد:اي بابا دست خوش اعتبار ميلياردي ميگيريم چراغ نميتونيم روشن كنيم!

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۸ و ساعت |
باداباد-فاطمه،فاطمه است
به مناسبت سالروز شهادت ام ابیها حضرت  صدیقه کبری ،فاطمه زهرا (س) مراسم باشکوهی با حضور مسافران و زائران در شكل زنجیر زنی و سینه زنی در جوار امامزادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) بادرود برگزار شد .
حجت الاسلام ولی الله روان رييس اداره اوقاف و امور خیریه بادرود گفت :با  تاکید رهبری مبنی بر عاشورای برگزار کردن فاطمیه در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی کشور , برای اولین بار مراسم عاشورای فاطمی با حضور چشمگير زائران از سراسر كشور در صحن مطهر آقا علی عباس و شاهزاده محمد ( ع) بادرود برگزار مي شود.
در اين مراسم سخنرانان و مداحان با برشمردن ويژگي ها و مظلوميت هاي ائمه و به ويژه حضرت فاطمه (س) ،زائران را با گوشه اي از زندگي پردرد و رنج اين بانوي بزرگوار آشنا نمودند و در پايان مراسم نماز ظهر و عصر در صحن مقدس آقا علي عباس به جماعت خوانده شد.
+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۵ و ساعت |

باداباد-سه شنبه بيستم فروردين ماه نود و دو+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۴ و ساعت |

باداباد-يك شنبه هيجدهم فروردين ماه نود و دو

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۴ و ساعت |
باداباد

استقبال چشم گیر مسافران نوروزی از اماکن مقدس بادرود
 
اجتماعی / دوشنبه 19 فروردين 1392
مدير اوقاف و امور خيريه بادرود گفت : تعداد زائران و مسافران به اماکن مقدس این شهرستان در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است .
08:56
 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مدير اوقاف و امور خيريه بادرود با بیان این مطلب گفت:آنچه كه در توان داشته ايم براي رضايت زائران انجام داده ايم و با توجه به اينكه اين آستان براي تمامي هم ميهنان عزيز مكاني ويژه به شمار مي آيد گفت:قرار گرفتن اين آستان در مركز كوير ايران علاوه بر جاذبه معنوي براي زائران،گردشگران طبيعت را از سراسر جهان را نيز به خود جذب نموده است و اردوهاي دانش آموزي و دانشجويي ، مسافران مسجد جمكران،رانندگان ترانزيت كالا و...باعث شده است از فصلي بودن اين آستان دور شويم و در تمامي ايام سال و در تمامي روزها مسافر داشته باشيم.
روان در پايان اختصاص اعتبار ويژه براي اجراي طرح جامع و امكانات رفاهي براي زائران خواستار شد و از مسوولين خواست آستان مقدس آقا علي عباس و شاهزاده محمد را در بودجه هاي استاني و ملي قرار دهند و زير ساخت هاي كنوني را با موج حضور زائران و مسافران متناسب ندانست.
/ پایان خبر/+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۴ و ساعت |

باداباد-جوان جوان

محسن شبانيان داراي كارشناسي ادبيات فارسي و مورد حمايت جوانان و مشاغل آزاد براي حضور در انتخابات شوراي شهر بادرود اعلام آمادگي كرد.

همچنان تنور انتخابات شورا هرچند روشن ولي گرم نشده است و افراد سابقه دار اين ميدان وارد گود انتخابات نشده اند و همچنان منتظر آرايش هاي سياسي هستند.

تاكنون فرهنگيان بيشترين اعلام آمادگي را براي انتخابات داشته اند.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۲ و ساعت |

باداباد-شكيب جوان

حامد شكيبا كارشناس حسابداري امروز عصر آمادگي خود را براي انتخابات شوراي شهر بادرود اعلام كرد.

وي در حال حاضر شغل آزاد دارد و مورد حمايت تعدادي از جوانان است.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۱ و ساعت |

باداباد-خوبان!

ثبت‌نام داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز 26 فروردین آغاز می‌شود و تا اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

برای جلوگیری از اتلاف وقت، مقرر شده داوطلبان عزیز ابتدا به دفاتر پیشخوان شهری مراجعه و پیش ثبت‌نام خود را انجام دهند و سپس با کد رهگیری به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه کند و ثبت‌نام اصلی‌شان را انجام دهند.

دفتر پیشخوان شهری و روستایی آمادگی انجام پیش‌ثبت‌نام از داوطلبان را دارند.

 


+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۲۱ و ساعت |
باداباد-حفاظت فيزيكي!

عصر امروز برداشت غير اصولي شن هاي روان و اطلاع مردمي به حافظان محيط زيست بادرود باعث شد نيروهاي انجمن حافظان محيط زيست براي جلوگيري از برداشت هاي غير اصولي شن هاي روان وارد شوند و عدم توجه به توصيه هاي انجمن حافظان محيط زست از سوي متخلفين باعث شد نيروي انتظامي وارد عمل شود.

حضور نيروي انتظامي موجب تعطيلي برداشت شن هاي روان و تخليه اين شن ها در محل بارگيري شد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۸ و ساعت |
باداباد-بوي باران بوي سبزه!

نسيم باد نوروزي هواي شامگاه هفدهم فروردين ماه را در آغوش كشيد و آواز خوش رعد و برق رقص باران را به همراه داشت ،قطره هاي بي نظير باران گرماي زمين را به كنجي برد و بادرود را خنك تر ، براي بهاري ها آفريد!

بهاري ها باراني باشيد...

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۷ و ساعت |

باداباد-آستان فصلي نيست!

ولي الله روان رييس اداره اوقاف و امور خيريه بادرود حضور مسافران نوروزي در ايام نوروز سال 1392 را كم نظير برشمرد.

روان از حضور بيش از سيصد هزار مسافر در ايام نوروز در آستان مقدس آقا علي عباس(ع) و شاهزاده محمد(ع) خبر داد و گفت:با وجود تعطيلات قبل از سال مي توان تعداد زائران و مسافران اين آستان را نزديك به نيم ميليون نفر دانست و در حال حاضر حضور مسافران را از تمامي نقاط كشور مي توانيم ببينيم.

مدير اوقاف و امور خيريه بادرود از كمبود امكانات براي زائران ابراز شرمندگي نمود و گفت:آنچه كه در توان داشته ايم براي رضايت زائران انجام داده ايم و با توجه به اينكه اين آستان براي تمامي هم ميهنان عزيز مكاني ويژه به شمار مي آيد گفت:قرار گرفتن اين آستان در مركز كوير ايران علاوه بر جاذبه معنوي براي زائران،گردشگران طبيعت را از سراسر جهان را نيز به خود جذب نموده است و اردوهاي دانش آموزي و دانشجويي ، مسافران مسجد جمكران،رانندگان ترانزيت كالا و...باعث شده است از فصلي بودن اين آستان دور شويم و در تمامي ايام سال و در تمامي روزها مسافر داشته باشيم.

روان در پايان خواستار اختصاص اعتبار ويژه براي اجراي طرح جامع و امكانات رفاهي براي زائران شد و از مسوولين خواست آستان مقدس آقا علي عباس و شاهزاده محمد را در بودجه هاي استاني و ملي قرار دهند و زير ساخت هاي كنوني را با موج حضور زائران و مسافران متناسب ندانست.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۷ و ساعت |

باداباد-

سرقت شن هاي روان  

اجتماعی / شنبه 17 فروردين 1392

مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود از سرقت شن هاي روان در منطقه بادرود خبر داد .

14:57

 

http://www.yjc-isf.ir/%7Eimages/logo_120x90.jpg

به گزارش باشگاه خبرنگاران عبدالعظيم شكاري با اشاره به اهميت فضا هاي طبيعي به ويژه شن هاي تثبيت شده گفت:با كمال تاسف سود جويان با استفاده از تاريكي هوا و در زمان هايي كه برخورد مجريان قانون با تاخير انجام مي شود به سرقت شن هاي روان مي پردازند و تاكنون در جاده بادرود-عباس آباد علاوه بر تخليه نخاله هاي ساختماني صدها تن شن به سرقت رفته است.
شكاري از شوراي شهر ،شهرداري و بخشداري و مقام هاي قضايي بادرود خواست تا نسبت به پيگيري قانوني جهت برخورد با متخلفين اقدام نمايند و از نابود شدن اين فضا جلوگيري نموده و تخريب كنندگان محيط زيست را نسبت به عواقب شوم اين تخريب آگاه سازند.
/پایان خبر/

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۷ و ساعت |
باداباد-شور جواني!

كارمند دانشگاه پيام نور نطنز

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۷ و ساعت |
باداباد-تلوپ تلوپ خودماني!

اول اسفند ماه سال 1351 در منزل حاج محمد مقدم در خيابان كشاورز بادرود كودكي به دنيا آمد كه پدر نامش را حسن نهاد.عباس دشتي الفباي فارسي را در كلاس اول مدرسه كاشاني به وي آموخت و حسن تحصيل تا ادامه هاي كم نظير را ادامه داد.

حسن رجبي مقدم دوران راهنمايي را در مدرسه شهيد رجايي و دبيرستان را در دبيرستان شهيد دستغيب بادرود پي گرفت و با معدل 19.3 ديپلم علوم تجربي خود را دريافت نمود و با رتبه 290 در سال 1370 وارد دانشگاه علوم پزشكي شيراز شد و در سال 1377 فارغ التحصيل اين دانشگاه با معدل 18 شد.

دكتر رجبي مقدم سربازي را در تيپ 3 عاشورا كاشان گذراند و همزمان در بادرود بيماران همشهري را ويزيت مي نمود و در سال 1381با رتبه 150 در رشته دستياري قلب و عروق دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تهران پذيرفته شد و در سال 1385 از اين دانشگاه درجه تخصصي قلب و عروق را به كارنامه علمي خود افزود و با رتبه 10 بورد تخصصي قلب و عروق را براي خود به افتخار دريافت نمود.

متخص قلب و عروق بادرودي در سال 1385 در دانشگاه علوم پزشكي كاشان مشغول طبابت بيماران قلبي و عروقي شد و در سال 1386 به عنوان عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي كاشان نقش استادي را براي دانشجويان اين دانشگاه بر عهده گرفت.

وي در سال 1390 با پشتكار خود توانست با كسب رتبه اول فلوشيپ فوق تخصصي آنژيوپلاستي(بالون) تحصيلات خود را ادامه دهد و در فروردين سال 1392 از اين رشته با درجه عالي فارغ التحصيل شود و از ارديبهشت سال جاري در كاشان مشغول به كار خواهد شد.

دكتر رجبي مي گويد:زماني كه در دانشگاه شيراز دوره انترني را پشت سر مي گذاشتم استادي داشتيم به نام دكتر امينيان ،بيان فوق العاده زيبا و جذاب ايشان در مورد قلب و بيماري هاي قلبي و درمان بيماري ها به نحوي بوده كه من را عاشق درمان و معاينه بيماري هاي قلبي نمود و دنياي جديد ي را برايم بازسازي كرد و به عنوان يك استاد و پدر دانش قلب او را پذيرفتم.

دكتر در ادامه با بيان اينكه يكي از پر استرس ترين رشته هاي علوم پزشكي طبيب قلب و عروق است گفت:آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي يك كار فوق تخصصي است كه در تمامي بيماران جنبه اورژانسي دارد و عمل پزشك و كادر پزشكي بين زندگي و مرگ در حركت است و از طرفي اطرافيان اضطراب زده اين بيماران هستند و به دليل اتفاق ناگهاني فشار فراواني را به كادر پزشكي به ويژه پزشك معالج وارد مي كنند و شرايطي نظير آمادگي براي جراحي و فردا و پس فردا وجود ندارد و ثانيه ها و گاهي صدم ثانيه به عنوان اثر گذار ترين لحظه به شمار مي آيند.

نام قلب همراه با حركت و حيات است و ماهيتي همراه با فشار را با خود به يدك مي كشد و با توجه به اينكه فرصت براي درمان اندك است و فرصتي براي جبران اشتباه وجود ندارد حاشيه هاي استرس را نيز بيشتر مي كند و كار كردن در محيط آشنا و بومي را از ديگر فاكتور هاي بودند كه دكتر رجبي عامل هاي فشار بر پزشك متخصص قلب و عروق دانست و براي تحمل اين همه فشار و  استرس، پزشك  نيازمند انرژي فراوان مي باشد .

وي خود را شيفته مردم بادرود مي داند و مي گويد:اصالت و گرماي وجودي همشهريان انرژي من را هميشه دو چندان نموده است و مي گويد:در هر لحظه درمان آنچه كه صلاح مي دانم براي خانواده ام براي بيمارانم تجويز مي كنم و به هر بيماري كه درماني را تجويز مي كنم به گونه است كه اگر نزديك ترين افراد من دچار اين بيماري بودند همين را تجويز مي كردم.

پزشك همشهري ما علاقمند به غذا هاي سنتي نظير كالاجوش و اشكنه بوده و دوستارغذا هاي نظير قورمه سبزي است و توصيه مي كند اين غذا ها را از سفره خود حذف نكنند و تحرك و پياده روي كه ورزش هفتگي خود مي داند را فراموش نكنند و به قلب خود سلامتي هديه نمايندالبته وي دستي در پختن كباب دارد و از آشپزي بويژه كباب پختن لذت مي برد.

پدر كودك شش ساله مي گويد:از خاطرات خوش زندگيم تولد فرزندم و قبول شدن در رشته قلب و عروق است و زماني كه عروق صددر صد مسدود را بازگشايي مي كنم بيشترين لذت حرفه اي را با خود دارم چرا كه با انجام يك جراحي بسته ،كم ترين آسيب را به بيمار وارد كرده ايم و بيشترين و بهترين درمان را به وي هديه داده ايم.

فوق تخصص قلب و عروق شاكر لطف و محبت هاي خداي بزرگ است و ضمن احترام به خانواده از همراهي همسرش به نيكي ياد مي كند و مي گويد :از اينكه همسرم و فرزندم با درك محيط بيماري هاي قلب و عروق من را مي پذيرند و شرايط عالي را برايم فراهم نموده اند بي نهايت سپاسگزارم و اميدوارم در كنار اين ايثار بتوانم مرد خوبي براي همسرم و پدر خوبي براي فرزندم باشم و در كار معالجه و درمان موفق باشم.+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۶ و ساعت |

باداباد-بوي باران

نيمه فروردين گذشت و در عصر جمعه بارش بهاري باران هواي بهاري را لطيف تر نمود.

شهر به آرامش و سكون رسيده و آخرين خودروهاي مسافرين نوروزي در حال خروج از اين ديار هستند.

رعد و برق هاي پر سر و صدا هم آسمان شهر را بوسيد اما خبر از آن باران توپنده نبود.

باراني و بهاري باشيد...

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۶ و ساعت |
باداباد

نماز جمعه:بهار ايمان

وسوسه هاي شيطاني براي دروغ گفتن و گناه كردن هميشه در كمين انسان ها و مومنين واقعي است و سعي دارد انسان را از تقوي الهي دور نمايد.

حجت الاسلام و المسلمين عليرضا قاسمي امام جمعه بادرود در جمع نماز گزاران ضمن توصيه به تقوي الهي از همه مردم خواست از دروغ گويي كه ريشه تمامي گناهان است پرهيز نمايند و با ترك دروغ مي توانند بيشتر از زندگي لذت ببرند.

قاسمي مهمترين سرمايه زندگي را اعتماد متقابل عموم مردم و مسوولين دانست و گفت:آنچه تمامي سرمايه ها را نابود مي كند دروغ گفتن و چند رو بودن است و اين اشخاص همان هايي هستند كه هيچ گاه نمي توانند طعم ايمان را بچشند.

خطيب نماز جمعه بادرود در خطبه دوم ،خود و نماز خوانان را به تقوي الهي و پرهيزگاري دعوت نمود و با اشاره به روز ملي فن آوري هسته اي قطع رابطه سياسي با امريكا را از الطاف الهي دانست و گفت:اين قطع رابطه ما را به تكامل رساند و كشور و مردم ايران را در مسير استقلال قرار داد.

عليرضا قاسمي ضمن تقدير از عموم مردم جهت شركت در مراسم ويژه شهادت حضرت فاطمه (س) از خود داري مردم در برگزار مراسم جشن و سرور در اين ايام كه همزمان با آغاز سال نو بود تشكر كرد.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۶ و ساعت |
باداباد-سرقت طبيعت!

در پي از سر گيري سرقت شن هاي روان در منطقه بادرود انجمن حافظان محيط زيست بادرود خواهان برخورد قانوني با سارقان طبيعت شد.

عبدالعظيم شكاري مسوول انجمن حافظان محيط زيست بادرود با اشاره به اهميت فضا هاي طبيعي به ويژه شن هاي تثبيت شده گفت:با كمال تاسف سود جويان با استفاده از تاريكي هوا و در زمان هايي كه برخورد مجريان قانون با تاخير انجام مي شود به سرقت شن هاي روان مي پردازند و تاكنون در جاده بادرود-عباس آباد علاوه بر تخليه نخاله هاي ساختماني صدها تن شن به سرقت رفته است.

شكاري از شوراي شهر ،شهرداري و بخشداري و مقام هاي قضايي خواست تا نسبت به پيگيري قانوني جهت برخورد با متخلفين اقدام نمايند و از نابود شدن اين فضا جلوگيري نموده و تخريب كنندگان محيط زيست را نسبت به عواقب شوم اين تخريب آگاه سازند.

در ساعت هاي هفت و سي و شش دقيقه الي نه و سي دقيقه امشب اين گزارش گرفته شده است.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۵ و ساعت |
باداباد-نامه وارده!

شورای شهر؛ جایی برای باتجربه ها یا جایی برای کسب تجربه؟؟!!!
در آستانه ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بار دیگر شاهد غلبه هیجان و احساس بر منطق و تفکر هستیم و چنان که از شواهد امرپیداست باید منتظر ثبت رکوردی دیگر از آمادگی جوانان خطه کویر بادرود برای بدست گرفتن زمام امور اجتماعی، فرهنگی ، هنری و سیاسی شهرمان باشیم! به هیچ وجه قصد زیرسوال بردن نیت صادقانه و حضور خالصانه این دوستان برای حضور در شورای شهر را ندارم اما به راستی دلیل افزایش متقاضیان حضور در کارزار انتخابات شوراها چیست؟ آیا باید این پدیده را به فال نیک گرفت که خیل عظیم بادرودی ها آماده خدمت به شهر هستند یا اینکه این قصه سر دراز دارد؟!
اصولاً قصد ما بررسی توانایی یا عدم توانایی دوستان مطرح شده برای کاندیداتوری انتخابات شورای شهر نیست بلکه پرسشی که ذهن بنده حقیر را می رنجاند این است که این خیل عظیم دوستان و متقاضیان در بقیه ایام سال مشغول چه کاری هستند؟ آیا صرفاً خدمت به مردم از طریق شورای شهر یا نماینده مجلس شدن مقدور است؟ اگر واقعاً این همه جوان متقاضی برای خدمت به شهر داریم پس علت نبود حتی یک NGO با سازمان مردم نهاد در شهرمان چیست؟ چرا هیچ انجمن دانشجویی فعالی در شهر بادرود مشغول فعالیت نمی باشد؟ چرا در هیچ یک از حوزه های سیاسی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، مذهبی و ... شاهد فعالیت جوانان شهرمان نیستیم و یا تعداد آنها به تعداد نصف انگشتان یک دست هم نمی رسد؟ اگر این همه جوان علاقمند به خدمت در منطقه داریم پس چرا صرفاً دو یا سه وبلاگ فعال در انعکاس مشکلات و معطلات منطقه در حال فعالیت هستند؟ با وجود این همه جوان خدمتگزار چرا فقط و فقط یک نشریه محلی فعال در شهر بیست هزار نفری بادرود فعال است که آن هم البته به لطف یک فرهنگی بازنشسته نفس می کشد؟ اصولاً در طی سالهای اخیر جوانان ما چه نقشی در اداره غیرمستقیم شهر داشته اند که حال می خواهند مستقیماً وارد این عرصه شوند؟ اینکه افراد تأثیرگذار شهر ما هنوز از جوانان سال 57 هستند، نشان از ضعف و کم کاری ما جوانان امروز است، چرا که می خواهیم یک شبه ره صدساله را برویم و در حالیکه هیچ گونه تجربه مدیریتی و یا کار گروهی را نداریم در اولین اقدام خود را کاندیدای شورای شهر می کنیم و چنان شخصیت کاریزماتیکی برای خودمان متصور می شویم که کوچکترین انتقادی هم بر علیه خودمان برنمی تابیم!  دوستان عزیز اگر در پشت انتخابات شورا شهرت و قدرت و یکی دوماه هیجان نهفته است آن روی سکه چهار سال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و معظلات شهر ما قرار دارد و توقع و انتظار جا و بیجای پیروجوان این مرز و بوم که انتظار دارند بعد از سپردن سکان هدایت شهر به پنج نفر، لااقل برخی از این مشکلات مرتفع گردند.
علاوه بر این با حضور مثلاً بنده حقیر که نه سابقه آنچنانی در مدیریت دارم و نه تجربه ای برای پیگیری مشکلات منطقه، باعث می شوم که افراد کاردان و باتجربه ای که صلاحیت حضور در شورای شهر را دارند قید حضور در انتخابات را بزنند و صحنه انتخابات به دلیل پائین آمدن شأن و شخصیت افراد متقاضی، تهی از افراد توانمند و کاردان شود، پس چه نیکوست که بیائیم و با وجدان خودمان توانمندی و ظرفیت خودمان را محک بزنیم و اگر چنین ظرفیتی را در خودمان نمی بینیم با سرنوشت و آینده چهار سال شهر بیست هزار نفری بادرودی شوخی و مزاح نکنیم!
شهر بادرود نیازمند مشارکت و حضور گسترده جوانان شهرمان در عرصه های گوناگون بویژه در اداره شهر است اما باور بفرمائید حضور در شورای شهر آغاز این راه نیست بلکه حضور در برنامه های مختلف، مشارکت در گروههای اجتماعی،هنری، فرهنگی، مذهبی ،سیاسی و ... و کسب تجربه کافی راهی برای کسب آمادگی برای حضور در انتخابات شوراست در غیر این صورت حتی درصورت انتخاب این دوستان به دلیل حاکم شدن فضای احساسی بر انتخابات نباید منتظر حل مشکلات و پیشرفت و آبادانی منطقه باشیم...
+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۵ و ساعت |

باداباد-مرغ سکه شد!

در حالیکه در آخرین روز تعطیلات نوروز سال 1392قرار داریم فروش مرغ برای سفره های سیزده بدر تا چهارصد درصد افزایش یافت.


مرغ فروشی های شهر با عرضه جوجه زعفرانی هر کدام از چندین کارگر کمکی بهره مند شده اند و شهروندان ومسافران نوروزی را بدرقه می کنند تا بوی جوجه کباب را فردا در طبیعت طنین انداز کنند.

+ نوشته شده توسط باداباد/ابراهيم ماهيان در ۹۲/۰۱/۱۲ و ساعت |